Eko z Twoją Wolą

Wspólne sadzenie drzewa jarzębiny

Wspólne sadzenie drzewa – jarzębiny w ogrodzie przedszkolnym. Przypomnienie o zasadach dbania o rośliny oraz o wadze drzew w kontekście produkcji tlenu na Ziemii.Na zdjęciu chłopiec małym szpadlem wykopuje dziure na posadzenie drzewa, dookoła stoi kilkoro dzieci . Na zdjęciu dziewczynka wsadza sadzonkę drzewa.

Jak możemy pomóc naszej planecie?

Jak możemy pomóc naszej planecie? Przykłady zachowań ratujących Ziemię oraz takich, które jej szkodzą. Prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym – zgrabianie liści. Dostrzeganie piękna jesieni, zabawy z liśćmi.Na zdjęciu jest troje dzieci, trzymaja w rekach wizerunki planety Ziemii, od lewej dziewczynka trzyma zdjęcie uśmiechniętej ,zielonej planety, nastepnie chłopiec trzyma w rękach globus, dziewczynka po prawej trzyma zdjęcie smutnej, zanieczyszczonej planety Ziemii.

Założenie domku dla owadów

Założenie domku dla owadów, obserwacja przez lupy owadów i innych mieszkańców ogrodu przedszkolnego, załóżenie w sali kącika przyrody o tematyce jesiennej, nazywanie darów jesieni, segregowanie ich, zabawy matematyczne z kasztanami.Dzieci układają na kartce papieru kasztany, pod każdą liczbą umieszczają odpowiadającą liczbę kasztanów. Dzieci siedzą w grupce dookoła stolika tworzą różne przedmioty z liści, gałązek i...                            </div>

„Sprzątanie świata” – sprzątanie przez dzieci ogrodu przedszkolnego

„Sprzątanie świata” – sprzątanie przez dzieci ogrodu przedszkolnego. Zbieranie papierków do worka na śmieci oraz grabienie liści i przewożenie ich na taczce do miejsca ich składowania.Na zdjęciu dzieci sprzatają ogród przedszkolny, używają teczek i grabek.

„Jak Miś Baryłka o las dbał i wszystkie odpady segregował”

„Jak Miś Baryłka o las dbał i wszystkie odpady segregował” słuchanie opowiadania P. Gradowskiego. Zachęcenie dzieci do segregowania śmieci. Przypomnienie jakie odpady wrzucamy do jakiego kosza. Zapoznanie dzieci z pojęciem recykling.