Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Przedszkole nr 273 zostało założone w 1975 roku.

Jesteśmy przedszkolem zlokalizowanym na terenie dzielnicy Wola przy ul. Jana Olbrachta 28. Placówka mieści się w wolnostojącym budynku otoczonym dużym ogrodem wyposażonym i dostosowanym do potrzeb rekreacyjnych naszych wychowanków.

W przedszkolu jest 6 grup, do których uczęszcza 150 dzieci. Zajmujemy się dziećmi w wieku 3-5 lat. Dążymy do stworzenia przedszkola środowiskowego, w którym na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych wychowanków i ich indywidualne potrzeby. Oferujemy kolorowe, bezpieczne sale, w tym bogato wyposażoną salę zabaw, gdzie w niepogodę zamiast wyjścia do ogrodu dzieci mogą pozbyć się nadmiaru energii. do dyspozycji przedszkolaków są samochody, zjeżdżalnie, basen z piłkami oraz domek. Naszą chlubą jest piękny, zielony, wyposażony ogród, w którym dzieci nie mają czasu się nudzić. Poprzez kontakt z naturą dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym świecie oraz kształtują wrażliwość na piękno przyrody.

Naszym przedszkolakom proponujemy udział w różnego rodzaju wycieczkach, uroczystościach, koncertach muzycznych, przedstawieniach teatralnych inspirujących do zabaw twórczych.

Zapewniamy miłą, rodzinną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i szacunku, ciekawe, twórcze propozycje działań i zabaw. Rodziców traktujemy jak sprzymierzeńców, partnerów i przyjaciół, z którymi razem dbamy o dobro dzieci.

W linku poniżej znajduje się film promujący naszą placówkę

Dyrektorem Przedszkola nr 273 jest mgr Marzena Ostrowska.

Przedszkole działa w godzinach 7.00 - 17.30